ENGELLİ ÖĞRENCİLERE YENİ EĞİTİM MERKEZİ

Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu 2015-2016 eğitim öğretim döneminde geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi okul ziyaretlerine ve eğitim desteklerine devam ediyor.

Göreve geldiği günden itibaren eğitime desteğini aralıksız sürdüren Başkan Kadıoğlu, Esenyurt Belediyesi tarafından yapılan Prof. Dr. Sebahattin Zaim İlkokulu engelli sınıfını açılışını Esenyurt Kaymakamı Ekrem İnci ile birlikte gerçekleştirdi.

Belediyeden okula engelli sınıfı

Esenyurt Belediyesi tarafından otistik, zihinsel engelli ve down sendromlu engelli öğrenciler için Prof. Dr. Sebahattin Zaim ilkokuluna yapılan 8 şubeli özel engelli sınıflarını Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu ve Esenyurt Kaymakam Ekrem İnci açarak öğrenciler sohbet ettiler.

Kadıoğlu, “Engellerini kaldırmak, boynumuzun borcudur”

Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu “Engelli öğrencilerimizin engellerini kaldırmak için çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Onların tüm sorun, sıkıntılarını çözmek ve engellerini kaldırmak bizim boynumuzun borcudur. Devletimizin engellilere bakışı ve onlara desteği oldukça açıktır. Eskiden ailemizde olan engellilerimizi saklarken, şimdi onlara sahip çıkıyoruz”dedi.

İnci, “Devletin daimi görevidir”

Esenyurt Kaymakamı Ekrem İnci “ Kaymakamlık olarak her vatandaşımıza olduğu gibi engelli vatandaşlarımıza da sahip çıkmak devletin daimi görevidir ”diyerek engelli vatandaşların devlet tarafından korunduğunu ve sahip çıkıldığını belirtti.

İncelemelerde bulundular

Prof. Dr. Sebahattin Zaim İlkokulu engelli sınıfı açılışı sonrasında Esenyurt Belediye Başkanı Neci Kadıoğlu ve Esenyurt Kaymakamı Ekrem İnci, Saadetdere Bilgi Evi ile önümüzdeki günlerde açılması planlanan Tamer Özyurt İlkokulu’nu ziyaret ederek incelemelerde bulundular. 

REKLAM