KİTAP

ESENYURT'TAN MUŞ'A KİTAP

 

Muş'ta Sungu Beldesi İmam Hatip Ortaokulu ile Vakıfbank Kız YBO'ya, Esenyurt Belediyesine bağlı "Yarını Aydınlat Gençlik Platformu" tarafından 5 bin kitap verildi.

Muş'ta Sungu Beldesi İmam Hatip Ortaokulu ile  Vakıfbank Kız YBO'ya,  EsenyurtBelediyesine bağlı "Yarını Aydınlat Gençlik Platformu" tarafından 5 bin kitap verildi.

Platform Başkanı Volkan Usanmaz, yaptığı açıklamada,  Esenyurt Belediye Başkanı  Necmi Kadıoğlu'nun talimatıyla belde okulullarının kütüphane ihtiyaçlarını karşıladıklarını belirterek,  Türkiye genelinde 19 okula kitap desteği sağladıklarını söyledi.

Sungu beldesinde kitap stantlarının  Esenyurt Belediyesi tarafından karşılanacağını vurgulayan Usanmaz, şöyle konuştu: 

Türkiye genelinde 19 köy okuluna toplam 80 bin kitap ulaştırdık. Köy okulları için mücadele etmeye devam ediyoruz. Özellikle üniversiteli arkadaşlarımız gönüllük esasında bize kitapları toplayıp destek oluyorlar. Belediye başkanımız da aynı şekilde bizlere destek sağlıyor. Öğrencileri mutlu etmek bizim için güzel bir duygu, onlar bizim geleceklerimiz. Geleceğimizin daha aydınlık daha ileriye taşınması için platform gönüllülerine teşekkür ediyorum."

Öğrenciler de gönderilen kitaplar için teşekkür etti.

 

REKLAM